Chevrolet Corvette C5 on viienda põlvkonna sportauto, mida toodeti aastatel 1997-2004. See oli esimene Corvette, millel oli täielikult alumiiniumist raam ja tagumine transaxle, mis parandas kaalu jaotust. C5 oli ka esimene Corvette, millel oli viie lüliga tagavedrustus ja sõltumatu tagavedrustus. C5 mootoriks oli 5,7-liitrine V8 mootor, mis andis kuni 350 hobujõudu ja 375 lb-ft pöördemomenti. See oli saadaval kas kuuekäigulise manuaalkäigukasti või neljakäigulise automaatkäigukastiga.

C5-i kiideti selle parema jõudluse ja juhitavuse eest. Samuti kiideti selle moodsat stiili, mis erines Corvette’i traditsioonilisest disainist. C5-i kiideti ka selle interjööri eest, mis oli võrreldes eelmiste põlvkondadega oluliselt parem.

C5 oli populaarne mudel ja seda toodeti kuni 2004. aastani. See asendati kuuenda põlvkonna Corvette’iga, C6-ga. Tänapäeval on C5 endiselt populaarne kollektsionääride ja entusiastide seas ning seda peetakse üheks kõige ikoonilisemaks Corvette’iks, mida kunagi on toodetud.